نحوه نگارش مقاله

  راهنمای تنظیم مقالات فصلنامه علمی-ترویجی سلامت اجتماعی و اعتیاد

  فصلنامه علمی- ترویجی سلامت اجتماعی و اعتیاد با هدف انتشار یافته‌های بدیع علمی در زمینه‌های مختلف اعتیاد، مبادله اطلاعات علمی بین پژوهشگران و تقویت نهضت تولید علم، راه‌اندازی گردیده و نسبت به چاپ مقالات مبادرت خواهد ورزید. رعایت نکات زیر برای تنظیم مقاله الزامی است:

  - مقاله تنها در قالب راهنمای نویسندگان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عدم رعایت ساختار مورد نظر، به نویسنده برگردانده می‌شود .

  - مقاله ارسالی نباید به طور هم زمان برای سایر مجلات ارسال شده یا در مجله دیگر به چاپ رسیده باشد.

  عنوان: مختصر و متناسب با محتوا(عنوان فارسی و انگلیسی- چکیده فارسی و انگلیسی)

  نام و نشانی نویسنده مسوول‏: نام، نام خانوادگی، درجه علمی، مرتبه دانشگاهی، نشانی پستی محل کار، تلفن و پست الکترونیکی. مثال: استادیار روان‏شناسی بالینی گروه روان‏شناسی‏ بالینی دانشگاه تبریز (همین الگو برای چکیده انگلیسی لحاظ گردد).

  در صورتیکه نویسنده فاقد عنوان دانشگاهی می‏باشد: دکترا روان‏شناسی بالینی دانشگاه تبریز (همین الگو برای چکیده انگلیسی لحاظ گردد).

  - به منظور دریافت فصلنامه توسط نویسنده مسوول و همکاران، نوشتن آدرس پستی تمامی همکاران الزامی است (به منظور عودت نخوردن فصلنامه توسط پست، ترجیحاً آدرس محل کار را ذکر نمایید).

  چکیده فارسی: حداقل 200 کلمه و حداکثر 250 کلمه در یک پاراگراف شامل مقدمه، هدف، روش یافته‏ها، نتیجه‌گیری نهایی و واژه‌های کلیدی (3 تا 5 واژه)

  نکته: چکیده باید بتواند بیشترین مقدار اطلاعات مربوط به مقاله را در کمترین حجم ممکن بیان نماید و در واقع تابلوی تمام نمای مقاله باشد .

  چکیده انگلیسی: معادل و مطابق چکیده فارسی

  - در صفحه اول باید چکیده و کلید واژه‌های فارسی (اندازه 12) و سپس چکیده و کلید واژه‌های انگلیسی (اندازه 11) نوشته شود‏.

  نوشته‌های فارسی صفحات متن اصلی مقاله با فونت میترای اندازه 13 و نوشته‌های انگلیسی با فونت New Times Roman اندازه 11 نوشته شوند. تیترها بولد باشند. منابع در انتهای متن اصلی و با اندازه فارسی 11 و انگلیسی 10 نوشته شوند‏. در صورت احتیاج، فونت‌های فوق را از سایت www.fontsfa.com دریافت کنید‏.

  - جدول‌ها و نمودارها واضح و فاقد اطلاعات تکراری در متن بوده و حتماً شماره و توضیح (اندازه فارسی 11 و انگلیسی 9) داشته باشند. در متن برای شماره گذاری و ارجاع به تصاویر، جدول‌ها و نمودارها سه سری شماره گذاری مستقل انجام شود. تصاویر، شامل شکل‌های استفاده شده از منابع و عکس‌های تهیه شده توسط نویسندگان است‏.

  - متن مقاله به فارسی نوشته شود و از نگارش کلمات لاتین به صورت فارسی اکیداً پرهیز گردد؛ مگر در مواردی که هیچ جایگزین پذیرفته شده‌ای برای واژه‌ی مورد نظر موجود نباشد. اسامی و اصطلاحات اولین بار زیرنویس شود. بدیهی است که معادل لاتین یک کلمه مشخص، فقط یک بار و در اولین مورد استفاده‌ی کلمه‌ی فارسی آن نوشته می‌شود. زیر نویس‌ها به صورت جداگانه در هر صفحه شماره‌گذاری شوند‏.

  - مقالاتی که برای چاپ آماده شده‌اند برای تأیید نهایی به نویسنده ارجاع می‌شوند. صحت و سقم و مسئولیت مطالب مقاله به عهده نویسنده‏(گان) است.

  پا نویس‌ها: توضیحات و معادل لاتین اصطلاحات و اسامی مولفانی که ذکر نامشان در منابع ضرورت ندارد، پایین هر صفحه با شماره‌های مجزا برای هر صفحه. ذکر لاتین نویسنده و همکاران ایشان برای اولین بار در پا نویس مقاله الزامی می باشد.

  - فواصل خطوط در تمام مقاله 1 واحد باشد‏.

تعهد نامه :  برای  دانلود فرم تعهد نامه  اینجا کلیک نمایید. (بعد از امضا  عکس ان را در سامانه بارگزاری نمایید)

تعهد نامه :  برای  دانلود فرم تعارض منافع کلیک نمایید. (بعد از امضا  عکس ان را در سامانه بارگزاری نمایید)


  مراجع: مراجعی که در متن مقاله از آنها استفاده شده است مطابق ضوابط APA به شرح زیر تنظیم شوند:

  ‏مقاله: نام خانوادگی و حرف (حروف) اول نام نویسنده یا نویسندگان، سال انتشار، عنوان مقاله، نام نشریه، شماره، صفحه

  ‏کتاب (تالیف): نام خانوادگی و حرف (حروف) اول نام نویسنده یا نویسندگان، سال انتشار، عنوان کتاب، نوبت چاپ، محل نشر، ناشر

  کتاب (ترجمه): نام خانوادگی و حرف (حروف) اول نام نویسنده یا نویسندگان، سال انتشار متن اصلی، عنوان کتاب، نام و نام خانوادگی مترجم یا مترجمان، سال ترجمه، نوبت چاپ، محل نشر، ناشر

  پایگاه‌های اینترنتی: ابتدا نشانی URL و سپس تاریخ بازدید به روز/ماه/سال نوشته شود‏.

  توجه: در مراجع فارسی، مطابق الگوی APA نام خانوادگی به طور کامل و نام (ها) به صورت اختصاری نوشته شود‏.

  علاوه بر نکات فوق، مقاله بر اساس شرایط زیر بررسی می‌شود‏:

  مهم: در صورتی که مولف مسوول، تغییرات درخواست شده از سوی هیات تحریریه مجله مطابق ضوابط فوق را ظرف مدت پانزده روز انجام ندهد و مجددا مقاله را ارسال نکند، مقاله از فرایند بررسی و داوری حذف می شود.

  - فصلنامه علمی- ترویجی سلامت اجتماعی و اعتیاد حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می‌دارد. هیات تحریریه در انجام اصلاحات (با تأیید مولف) آزاد است .

  نکته: کل مقاله شامل تمام بخش‌های آن باید حداقل 10 و حداکثر 15 صفحه باشد. (مقالات زیر 10 صفحه به عنوان مقاله کوتاه منتشر خواهد شد)

  مقاله باید فقط از طریق سامانه فصلنامه علمی ـ ترویجی سلامت اجتماعی و اعتیاد به نشانی‏ www.sh-addiction.ir ارسال شود.

  ‌خواهشمندیم که از ارسال پستی یا حضوری مقاله خودداری کنید . فصلنامه علمی- ترویجی سلامت اجتماعی و اعتیاد در رد، اصلاح و ویرایش مقاله آزاد است‏.

  مسولیت محتوای علمی مقاله با نویسنده (گان) آن است‏.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 10879 بار   |   دفعات چاپ: 1016 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 26 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه سلامت اجتماعی و اعتیاد می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Social Health and Addiction

Designed & Developed by : Yektaweb